jest ukończone?
Strony (167):    1 ... 3 4 5 6 7 ... 167   
Czy KL Buczynka będzie działać w sezonie letnim 2021 ?Ankieta:
Nie
2 (33.33%)
Tak
4 (66.67%)
Razem 6 głosów 100%
gregor_g4   09-10-2015, 10:35
#41
(09-10-2015, 10:00)admin napisał(a): co by nie mówić, to na Buczynce jest instalacja, nie liczyłem, ale min. 8 hydrantów do armatek, na pewno nie była jeszcze w pełni wykorzystywana, z powodu braku odpowiedniej pompy itd.
a skąd woda do tych armatek Big Grin?

Co by nie mówić, naśnieżanie to podstawa, nie tylko ze względu na poprawe, ale może przede wszystkim marketing!
Zawsze gdy pojawiają się mrozy, rusza ostre śnieżenie tam gdzie to możliwe (Białka, Czarna Góra, itp...) W tv (zwykle w głównych wydaniach wiadomości) są podawane informacje na ten temat - że ośrodek X odpala naśnieżanie i w następny weekend rusza sezon. 
Wśród samych narciarzy takie informacje też rozprzestrzeniają się błyskawicznie, na forach, fanpage itp.
Poza tym, może się zawsze powtórzyć zima jak chociażby w sezonie 2013/14 gdy na przełomie listopada i grudnia w Korbielowie spadło ponad 30 cm śniegu (a na Pilsku jeszcze więcej) a mróz trzymał aż do Wigilii, później przyszły wichury. Wyciągi na górze chodziły i były b.db warunki, ale te 30cm na dole to było za mało, korzystając z mrozów grudniowych można było dośnieżyć i zrobić z tego super podkład na cały sezon.
pikpok   09-10-2015, 12:06
#42
woda, wiadomo jest jej ograniczona ilość, w pierwszej kolejności śnieżyć esa(kręte, często węższe odcinki trasy, na Buczyznce dosyć kamieniste), śnieżyć na raty ale śnieżyć. Temat marketingu obecnym włodarzą jest obcy, "po co włączać naśnieżanie w listopadzie jak za parę dni stopnieje !" a prąd drooogi, w cywilizowanych ośrodkach to się opłaca. A czemu tu się nie opłaca ?
Ostatni "numer" z Jasnej to sprzątanie szlaków z różnego rodzaju niepożądanych obiektów na trasie (śmieci, większe kamienie) w zamian za jazdę wyciągami i ciepły posiłek. Przedsprzedaże ze zniżką itd. u nas tego nie ma, Pilsko to natura, piękny krajobraz i dobre warunku po większych opadach śniegu.
Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-10-2015, 13:45 przez pikpok.
ski_powder   09-10-2015, 14:06
#43
No właśnie, nowe krzesło, a śnieżenie na raty. Wystarczyło zbudować większy zbiornik. Finansowo i tak nie zrobiłoby to większej różnicy, a wody by nie brakowało. W miejscu, w którym go zbudowali był jeszcze spory zapas powierzchni. Ich największą głupotą jest to, że nie korzystają z doradztwa ludzi, którzy znają się na technologiach naśnieżania. Zbiornik zbudowali według projektu stworzonego dawno temu za czasów GAT. Pomijając to ze woda w nim nie jest ani napowietrzana ani chłodzona, to byłby całkiem ok, ale dla 4 armatek.
pikpok   09-10-2015, 14:30
#44
takich ruchów każdy by chciał, ale w takiej sytuacji trzeba zarządzać tym zasobami co się ma. Na http://www.narty.pl/ można czytać o nowych zamiarach Tmr w Szczyrku, producent wyciągów będzie firma Leitner, a urządzenia naśnieżania firma Technoalpin (w Korbielowie jest 1 armatka tej firmy na Cypisku, właściciel wybrał tą firmę z prostego powodu - może sypać śnieg w wyższych temperaturach, zresztą w południowym Tyrolu klimat nie rozpieszcza)
Liczymy że Tatralift się obudzi i pochwali się swoją realizacją na Buczynkę.
ski_powder   09-10-2015, 15:06
#45
Najgorszy jest brak oficjalnych informacji ze strony inwestora. Mamy październik i nadal cisza.
pikpok   09-10-2015, 15:26
#46
Jest cisza, bo w razie czego nikt im nie powie "mówiliście, zapewnialiście...ZNOWU, po raz kolejny..." bark odpowiedzialności za cokolwiek - tego jestem pewny na 100%.
ski_powder   09-10-2015, 16:28
#47
Na pewno. I tak juz kiedyś naobiecywali. Pamietam wywiad z Panem Łzarczykiem. "Stworzymy kurort na miarę europejską. Nawet lepszy."
swiety1916   09-10-2015, 16:51
#48
teraz to nie wiadomo czy czekać na jakąkolwiek wiadomość od Tatralift czy właścicieli ON Pilska. Generalnie im dłużej taka sytuacja ma miejsce, tym bardziej zaczynam się zastanawiać czy ośródek w ogóle ruszy zimą...
pikpok   09-10-2015, 17:11
#49
Ośrodek ruszy, zagadką jest Buczynka.

W Waszych wypowiedziach widać jaką cenę płaci się za niespełnione obietnice, to grube miliony.
Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-10-2015, 17:13 przez pikpok.
kowalski1111   09-10-2015, 21:57
#50
(09-10-2015, 17:11)admin napisał(a): Ośrodek ruszy, zagadką jest Buczynka.

W Waszych wypowiedziach widać jaką cenę płaci się za niespełnione obietnice, to grube miliony.

mam nadzieję że będzie to pierwszy sezon w którym Korbielów zacznie "zwyżkować"
Strony (167):    1 ... 3 4 5 6 7 ... 167   
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2026 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.
Made with by Curves UI.