Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jest ukończone?
1) Nikt tego nie słyszał od inwestora (to dalej domysły, to co się słyszy od pracowników, że ktoś przyjechał itd.. )
2) Oświetlenie jest, ale nie dokończone
4) Będzie zima stulecia, "Zima Według Exacta Weather" - zaskakujące jest to jak ludzie przepisują i udostępniają te newsy - chyba fake newsy.

Co reklamy, przykład Szczyrku, przecież każdy wie co się dzieje w szczyrku, każdy narciarz w Polsce o tym słyszał, nawet widział ... w sieci można oglądać reklamy AdWords które powodują sprzedaż online skipassów. Pierwsze produkt, to samo było w białce. Ciekawi mnie czy będą jakieś fajne spoty reklamowe Szczyrku w tv. Jak ktoś zapyta po co, przecież o tym wszyscy wiedzą, to niech zapyta Coca-Cola po się wydaję kasę na reklamę. Jedyna ostatnia reklama Pilska to Webcamera na kopcu https://korbielow.net/pilsko-kamera-online/index.php, którą sfinansowaliśmy my Korbielow.NET . Webcamera.pl jednak trafia do sporej ilości odbiorców...
Odpowiedz

8 mln obrotu to dużo? Odliczyć należy dzierżawy, pracowników, prąd, naprawy serwisowe/odbiory techniczne, reklamę (chociaż w wypadku Pilska to grosze Big Grin) podatki i ile z tego zostanie?
Odpowiedz

no to liczymy na oko: 300tys prąd, pracownicy - śmiech (goście tam zarabiają po 1,5tys. zł), grunty ok bańka, paliwo do ratraków jest też dosyć znaczącym kosztem, podatek vat i cit, to ile zostaje ok. 4 000 000 zysku netto. Odbiory techniczne liczone wow w tys. złotych, obiadach i browarach. Mało, wyciągi gierek wybudował, grunty są dzierżawione (nie trzeba ich kupować - to też zaleta, 2,5zł za metr dzierżawy). Zarobić taką kasę jest trudno, a Pilsko to kura znosząca złote jaja.
Odpowiedz

a obsługa zadłużenia Big Grin?
Odpowiedz

a to już inna sprawa, może zainwestowali kasę gdzie indziej i nie liczę tego w kosztach Pilska, generalnie mało mnie to interesuje, w nadchodzą zimę wiem, że postoję w kolejce do kolejki w Szczyrku i na Pilsku swobodnie pojeżdżę, może i orczykami i krzesłami bez osłon, ale pojeżdżę - na to też się znajdzie wielu Klientów, wystarczy popatrzeć http://korbielow.org/index/category/46-2011
Pozdro Gregor, pewno też nie omieszkasz odwiedzić Skrzyczne ;-)
Odpowiedz

Stubaier Gletscher wcora 19.09.2017 

ale w tej austryji PRL, normalnie łorcyki - to typowa wypowiedź na polskich stokach i to w dodatku przez lokalnych (do 100km) inni są Pilskiem zachwyceni
Odpowiedz

Ciekawostka. Firma LV Servis, ta która montowała Buczynkę, nie ma pojęcia, że ta nie jest w użyciu od 3 lat. Według dyrektora firmy krzesło przeszło wszystkie testy pomyślnie i dostało zgodę na użytkowanie już w pierwszym roku po ukończeniu budowy. Nie dostali także wynagrodzenia od inwestora za wykonaną pracę.
Odpowiedz

Nie wiem co o tym myśleć, szkoda. Jedyne co mogę powiedzieć, to to, że Pilsko 1557m n.p.m. (teraz jest tam tylko +4 stopnie °C) bez wątpienia jest super piękną górą, naprawdę warto tu przyjeżdżać (zobacz http://korbielow.org/index/category/46-2011), ale nie ma nowej infrastruktury. Pocieszeniem jest "rzut beretem do Szczyrku" (właśnie dowieźli nowe gondole 10 osobowe). Na pewno polecam zobaczyć te 2 ośrodki i ocenić samemu w tym sezonie 2017/2018.
Odpowiedz

no Szczyrk w tym sezonie obowiązkowo trzeba będzie odwiedzić.

Mnie zastanawia jedno:
skoro Słowacy sprzedali kompletny, działający produkt - kolej na Buczynę, firma LV serwis ją zamontowała, potwierdziła, że działa, a to co łączy obie firmy to fakt, że im nie zapłacono.
Skoro te firmy twierdzą, że wszystko było ok, to dlaczego 3 lata czekają i będą czekać dalej na zapłatę? Jeśli faktycznie wszystko jest sprawne i działa jak należy, to są przecież prawne drogi ściągnięcia swojej zapłaty. Może jednak nie wszystko technicznie było ok, dlatego sprawa nie trafiła do sądu?
Ale to jedynie moje przypuszczenia.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości